O nas

Cześć, jak już tu jesteś to dowiedz się więcej o Nas…

GPCHEM Laboratorium Badania i Analizy Biogazu & Inkubator Realizacji Technologicznych istnieje na rynku analityki i technologii biogazu od 2011 roku. Jesteśmy firmą, która jako jedyna w Polsce świadczy usługi akredytowanych i certyfikowanych analiz fizyko-chemicznych biogazu i biometanu  o pełnym dopasowaniu do DTR agregatów prądotwórczych wiodących europejskich producentów, tj. MWM, MTU, TEDOM, Jenbaher, Horus czy Man.

               Jako jedyni w kraju na stałe współpracujemy z wiodącymi serwisami agregatów prądotwórczych tj.: Centrum Elektroniki Stosowanej – CES – autoryzowanym sprzedawcą oraz serwisem MWM, jak również z Serwisem i Dostawcą Agregatów firmą ELTECO POLAND Sp. z o.o., oraz ENERIA Sp. z o.o.,

Powiemy nieskromnie, ale w zakresie interpretacji wyników badań nad  jakością biogazu  NIE MA NAM RÓWNYCH – wszak My wystawiamy Świadectwa Jakości Biogazu.

W zakresie analizy płynów smarnych – olejów silnikowych posiadamy zasoby analityczne by wyniki dostarczyć w przciągu 4 dni – co jest kluczowe w kontekście szybikego reagowania na zmiennośc czy nieharmoniczna pracę Agregatu CHP.

                                                                                                                                                           Współpraca – to akurat potrafimy!

                   W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Czechach, Słowacji, Finlandii, Norwegii, Egipcie, Tajwanie, USA, Australii, Chinach, Korei Południowej, Tajlandii, Włoszech, Anglii,  Malezji czy Indiach (wskocz w nasze Sukcesy Naukowe i zobacz). Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych (Warszawa, Poznań), Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków. W zakresie analityki współpracują z nami absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Krakowskiej czy Politechniki Poznańskiej. W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych, Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami  odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków.

dr hab. Grzegorz Piechota, EBMA

dr hab. Grzegorz Piechota, EBMA

Właściciel, Prezes Zarządu GPCHEM Eco-Supplier Sp. z o.o.

Dr hab. Grzegorz Piechota (Rozprawa doktorska zrealizowana na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zatytułowana „Opracowanie metody analizy i usuwania lotnych metylosiloksanów z biogazu składowiskowego wykorzystywanego w procesie kogeneracji energii elektrycznej i ciepła„, Autoreferat habilitacyjny „Biogaz w procesie upgradingu do parametrów biometanu ze szczególnym uwzględnieniem krzemo-organicznych zanieczyszczeń„. Grzegorz Piechota jest laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotnym stypendystą grantów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego  w programie „Krok w przyszłość. Dr hab. Grzegorz Piechota to Laureat najbardziej prestiżowej Fundacji wspierającej Polską Naukę i wybitnych naukowców – Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (program VENTURES) oraz Narodowego Centrum Nauki (Grant Preludium). Od 2016 r. jego uwaga w Laboratorium jest skupiona na BIOMETANIE, a szczególnie na możliwości zagospodarowania biometanu z odpadów na cele energetyczne. Obecnie pracuje nad badaniem mechanizmu powstawania lotnych metylosiloksanów (VMS) w procesie wytwarzania bioHYTHANu. Problem siloksanów w gazie jest o tyle istotny z punktu eksploatacji układów CHP oraz turbin gazowych, iż utlenione do tlenku krzemu (IV) VMS odkładają się w wewnętrznych częściach maszyn powodując znaczne naruszenie geometrii komór spalania. Powstające w wyniku tych anomalii geometrycznych „siły stukowe” powodują znaczną redukcję efektywności produkcji energii (nawet o 50%), finalnie prowadząc do częstych i drogich napraw serwisowych lub całkowitego zatarcia. Wyniki badań naukowych z zakresu analizy biometanu oraz jego wykorzystania na cele energetyczne prezentował na ponad 60 międzynadodowych konferencjach naukowych na których niejednokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia.

mgr Beata Piechota

mgr Beata Piechota

Koordynator Serwisu GPCHEM, V-ce Prezes Zarządu GPCHEM Eco-Supplier Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Beata posiada wieloletnie doświadczenie w administrowaniu krajowych i zagranicznych projektów badawczych i wdrożeniowych, min. CEEPUS, CEEGS, Sensormed.
W GPCHEM na stanowisku koordynatora od 2014 roku.

Zakres obowiązków:

  • organizowanie konferencji i spotkań branżowych w zakresie efektywnego wykorzystania biogazu.
  • przyjmowanie i przekazywanie zleceń badań oraz kontrola procesu realizacji w zakresie terminowości.
  • stały nadzór i praca nad jakością świadczonych usług.
  • budowanie i utrzymywanie pozytywnych, długotrwałych relacji z Klientami.

Nasz Zespół stale się powiększa, z chęcią widzielibyśmy w nim i Ciebie!

Aplikuj na biuro@gpchem.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego!