G.P.Chem. istnieje na rynku analityki i technologii od 2011 roku. Jesteśmy firmą, która jako jedyna w Polsce świadczy usługi akredytowanych i certyfikowanych analiz fizykochemicznych o pełnym dopasowaniu do DTR agregatów prądotwórczych wiodących europejskich producentów, tj. MWM, Jenbaher, Waukesha, Horus czy Man.
Jako jedyni w kraju na stałe współpracujemy z Centrum Elektroniki Stosowanej – CES Sp. z o.o. z Krakowa – autoryzowanym sprzedawcą oraz serwisem MWM, jak również z Serwisem i Dostawcą Agregatów firmą ELTECO POLAND Sp. z o.o., Kraków w zakresie interpretacji wyników badań jakości surowca oraz usług analitycznych dotyczących świadectwa jakości biogazu. W zakresie analizy oraz dostarczania olejów silnikowych współpracujemy z firmą H&G Sp. Jawna – Z. Hołdys oraz J. Gorel, Żory. W zakresie analityki współpracują z nami absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Śląskiej w Katowicach i Politechniki Poznańskiej. W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych, Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków. W zakresie analityki współpracują z nami absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Śląskiej w Katowicach i Politechniki Poznańskiej. W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych, Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków.

dr Grzegorz Piechota
Właściciel, dyrektor zarządzający
Dr Grzegorz Piechota (Rozprawa doktorska zrealizowana na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zatytułowana “Opracowanie metody analizy i usuwania lotnych metylosiloksanów z biogazu składowiskowego wykorzystywanego w procesie kogeneracji energii elektrycznej i ciepła“) jest laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2015) oraz wielokrotnym stypendystą grantów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2010, 2011, 2012) w programie „Krok w przyszłość. Laureat najbardziej prestiżowej Fundacji wspierającej Polską Naukę i wybitnych naukowców – Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (program VENTURES) oraz Narodowego Centrum Nauki (Grant Preludium). Od 2010 r. współpracuje z Urzędem Marszałkowskim województwa kujawsko – pomorskiego w ramach międzynarodowego projektu Waste To Energy (W2E) Interreg IVc, (lata 2010-2012) oraz CERREC (lata 2011-2013) w ramach którego pełnił rolę międzynarodowego Eksperta ds. zagospodarowania odpadów na cele energetyczne. Obecnie pracuje nad badaniem lotnych metylosiloksanów (VMS). Problem VMS jest o tyle istotny z punktu eksploatacji silników iskrowych, iż utlenione do tlenku krzemu (IV) VMS odkładają się w komorze silnika, powodując znaczne naruszenie geometrii komór spalania. Powstające w wyniku tych anomalii geometrycznych “siły stukowe” powodują znaczną redukcję efektywności produkcji energii (nawet o 50%), finalnie prowadząc do częstych i drogich napraw serwisowych lub całkowitego zatarcia. W trakcie studiów doktoranckich, autor i współautor siedmiu publikacji naukowych w renomowanych światowych periodykach naukowych posiadających współczynnik wpływu IMPACT FACTOR oraz współautor sześciu recenzowanych monografii naukowych. Laureat ZESPOŁOWEJ NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO (2013) w zakresie ochrony środowiska jak również Laureat Zespołowych Nagród Rektora UMK w latach 2012/2013/2014. Wyniki badań naukowych z zakresu analizy biogazu oraz jego wykorzystania na cele energetyczne prezentował na 16 konferencjach naukowych i naukowo-technicznych na których niejednokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia.

mgr Beata Piechota
Koordynator Serwisu G.P.Chem
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Beata posiada wieloletnie doświadczenie w administrowaniu krajowych i zagranicznych projektów badawczych i wdrożeniowych, min. CEEPUS, CEEGS, Sensormed. W GP CHEM na stanowisku koordynatora od 2014 roku.
Zakres obowiązków:
- organizowanie konferencji i spotkań branżowych w zakresie efektywnego wykorzystania biogazu.
- przyjmowanie i przekazywanie zleceń badań oraz kontrola procesu realizacji w zakresie terminowości.
- stały nadzór i praca nad jakością świadczonych usług.
- budowanie i utrzymywanie pozytywnych, długotrwałych relacji z Klientami.
Nasz Zespół stale się powiększa, z chęcią widzielibyśmy w nim i Ciebie!
Aplikuj na biuro@gpchem.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego!
Zadzwoń do nas
Toruń:
665-05-05-44
665-16-33-03
Napisz do nas
Toruń:
gp@gpchem.pl
biuro@gpchem.pl
Znajdź nas
ul. Legionów 40a/3
87-100 Toruń
NIP i REGON
NIP: 661-214-29-41
REGON: 341607229