logoG.P.Chem. istnieje na rynku analityki i technologii od 2011 roku. Jesteśmy firmą, która jako jedyna w Polsce świadczy usługi akredytowanych i certyfikowanych analiz fizykochemicznych o pełnym dopasowaniu do DTR agregatów prądotwórczych wiodących europejskich producentów, tj. MWM, Jenbaher, Waukesha, Horus czy Man.

Jako jedyni w kraju na stałe współpracujemy z Centrum Elektroniki Stosowanej – CES Sp. z o.o. z Krakowa – autoryzowanym sprzedawcą oraz serwisem MWM, jak również z Serwisem i Dostawcą Agregatów firmą ELTECO POLAND Sp. z o.o., Kraków w zakresie interpretacji wyników badań jakości surowca oraz usług analitycznych dotyczących świadectwa jakości biogazu. W zakresie analizy oraz dostarczania olejów silnikowych współpracujemy z firmą H&G Sp. Jawna – Z. Hołdys oraz J. Gorel, Żory. W zakresie analityki współpracują z nami absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Śląskiej w Katowicach i Politechniki Poznańskiej. W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych, Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków. W zakresie analityki współpracują z nami absolwenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Śląskiej w Katowicach i Politechniki Poznańskiej. W ramach międzynarodowej wymiany doświadczeń współdziałamy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi min. w Finlandii, Danii oraz Niemczech. Ponadto, w celu wymiany doświadczeń branżowych i poszukiwania nowych rozwiązań pracujemy z naukowcami z wiodących polskich jednostek naukowych, Inspektorami BHP, Inspektorami Ochrony Środowiska, ekspertami  odpowiedzialnymi za gospodarkę odpadową na terenie miast i gmin oraz operatorami biogazowni rolniczych, składowiskowych oraz tych działających przy oczyszczalniach ścieków.

dr Grzegorz Piechota

dr Grzegorz Piechota

Właściciel, dyrektor zarządzający

Dr Grzegorz Piechota (Rozprawa doktorska zrealizowana na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zatytułowana “Opracowanie metody analizy i usuwania lotnych metylosiloksanów z biogazu składowiskowego wykorzystywanego w procesie kogeneracji energii elektrycznej i ciepła“) jest laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2015) oraz wielokrotnym stypendystą grantów Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2010, 2011, 2012) w programie „Krok w przyszłość. Laureat najbardziej prestiżowej Fundacji wspierającej Polską Naukę i wybitnych naukowców – Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (program VENTURES) oraz Narodowego Centrum Nauki (Grant Preludium). Od 2010 r. współpracuje z Urzędem Marszałkowskim województwa kujawsko – pomorskiego w ramach międzynarodowego projektu Waste To Energy (W2E) Interreg IVc, (lata 2010-2012) oraz CERREC (lata 2011-2013) w ramach którego pełnił rolę międzynarodowego Eksperta ds. zagospodarowania odpadów na cele energetyczne. Obecnie pracuje nad badaniem lotnych metylosiloksanów (VMS). Problem VMS jest o tyle istotny z punktu eksploatacji silników iskrowych, iż utlenione do tlenku krzemu (IV) VMS odkładają się w komorze silnika, powodując znaczne naruszenie geometrii komór spalania. Powstające w wyniku tych anomalii geometrycznych “siły stukowe” powodują znaczną redukcję efektywności produkcji energii (nawet o 50%), finalnie prowadząc do częstych i drogich napraw serwisowych lub całkowitego zatarcia. W trakcie studiów doktoranckich, autor i współautor siedmiu publikacji naukowych w renomowanych światowych periodykach naukowych posiadających współczynnik wpływu IMPACT FACTOR oraz współautor sześciu recenzowanych monografii naukowych. Laureat ZESPOŁOWEJ NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO (2013) w zakresie ochrony środowiska jak również Laureat Zespołowych Nagród Rektora UMK w latach 2012/2013/2014. Wyniki badań naukowych z zakresu analizy biogazu oraz jego wykorzystania na cele energetyczne prezentował na 16 konferencjach naukowych i naukowo-technicznych na których niejednokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia.

mgr Beata Piechota

mgr Beata Piechota

Koordynator Serwisu G.P.Chem

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Beata posiada wieloletnie doświadczenie w administrowaniu krajowych i zagranicznych projektów badawczych i wdrożeniowych, min. CEEPUS, CEEGS, Sensormed. W GP CHEM na stanowisku koordynatora od 2014 roku.

Zakres obowiązków:

  • organizowanie konferencji i spotkań branżowych w zakresie efektywnego wykorzystania biogazu.
  • przyjmowanie i przekazywanie zleceń badań oraz kontrola procesu realizacji w zakresie terminowości.
  • stały nadzór i praca nad jakością świadczonych usług.
  • budowanie i utrzymywanie pozytywnych, długotrwałych relacji z Klientami.

Nasz Zespół stale się powiększa, z chęcią widzielibyśmy w nim i Ciebie!

Aplikuj na biuro@gpchem.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego!

Zadzwoń do nas


Toruń:
665-05-05-44
665-16-33-03

Napisz do nas


Toruń:
gp@gpchem.pl
biuro@gpchem.pl

Znajdź nas

ul. Legionów 40a/3
87-100 Toruń

NIP i REGON

NIP: 661-214-29-41
REGON: 341607229